Pouze několik technologických společností neustále potěší zákazníky a překračuje obchodní očekávání ve světě, kde se preference zákazníků neustále mění. Tyto organizace dosahují měřitelných a konzistentních výsledků při vytváření, zavádění a upgradu nových produktů díky inovativním obchodním strategiím a důkladné implementaci DevOps.
Ahoj, mimochodem! Toto je Jordan ze SnapStack Solutions a v pátek jsem zpět s dalším horkým tématem z IT sektoru.
Standardizací a automatizací migrace a nasazení kódu v mnoha prostředích pomáhají řešení DevOps podnikům automatizovat životní cyklus vývoje a testování softwaru. Tyto nástroje pomáhají vývojářům nastavit kontinuální smyčku zpětné vazby, což jim umožňuje zkrátit dobu odezvy a neustále nasazovat software na základě uživatelských vstupů a vzorců použití. Jinými slovy, nabízí funkci nasazení jedním kliknutím, která umožňuje odeslání každého odbavení kódu do výroby. Tento příspěvek vám pomůže identifikovat nejaktuálnější trendy DevOps, které urychlí inovace a digitální transformaci v roce 2022.
Bezserverové výpočty se vyvinuly jako nová a vzrušující metoda poskytování softwaru a dalších služeb. Bezserverové výpočty zlepšují architektonickou škálovatelnost a snižují náklady a zároveň zefektivňují procesy DevOps. DevOps zahrnuje kompletní životní cyklus softwaru, od vývoje po nasazení, testování a údržbu, vše na jednom místě a zároveň automatizuje vývoj softwaru. Bezserverové výpočty nyní pomáhají vývojářům snižovat jejich pracovní zátěž zpracováním úloh údržby serverů, jako jsou aktualizace systému a monitorování cloudu.
DevOps přináší obrovské výhody tím, že spojuje týmy Dev a Ops a odstraňuje jejich rozdíly. Protože jsou připojeni k cloudovým serverům, vývojáři nepotřebují přístup k provádění infrastruktury. Bezserverové výpočty vyvíjejí kód pro kanály DevOps, aniž by vyžadoval hostitele pro vývoj, testování a nasazení. Centralizace infrastruktury a obchodní strategie zjednodušuje nasazení a snižuje náklady.
Rozšiřující se používání kontejnerové technologie je jednou z příčin přispívajících ke vzniku DevOps. Kontejnery jsou malá, samostatná prostředí, která usnadňují hostování a správu webových aplikací. Je navržen tak, aby byl rychlý, efektivní a spolehlivý.
Kubernetes a kontejnerové nativní služby budou i nadále získávat popularitu v oblasti sítí, úložiště a zabezpečení. Jak se aplikace stávají komplikovanějšími, bude nezbytná agilita a rychlost. Kontejnery jsou nejúčinnějším způsobem, jak vytvořit škálovatelné aplikace, které se mohou rychle měnit, přidávat nové funkce a řešit problémy zákazníků za účelem dosažení konkurenční výhody. DevOps se bude muset vypořádat se zpožděním dat, protože bude produkováno více aplikací a úpravy probíhají rychleji. Zákazníci v cloudu hledají platformy, které jim mohou pomoci při řešení jejich problémů.
V rozvíjejícím se světě digitalizace je bezpečnost klíčovou starostí. Bezpečnostní týmy se snaží udržet krok s testováním, protože společnosti jsou neustále pod tlakem, aby se pohybovaly rychleji. V důsledku toho se zrodil DevSecOps. DevSecOps spojuje osvědčené postupy ve vývoji softwaru, dodávání a provozu se zaměřením na zabezpečení a pozorovatelnost, aby se snížila rizika a zranitelnost v konkrétních aplikacích. Jinými slovy, bezpečnost není dodatečná myšlenka; je zabudována od začátku.
DevSecOps překlenuje propast mezi porozuměním IT a podnikové bezpečnosti. Podporuje včasné odhalování kybernetických hrozeb a snížení nákladů na nápravu. Podle současných trendů DevOps a budoucího potenciálu zajišťuje strategie DevSecOps zabezpečení a monitorování systému.
Architektura mikroslužeb získává na síle jako životaschopná alternativa k tradičnímu designu v IT průmyslu. Postupy DevOps a architektura mikroslužeb umožňují decentralizovaným týmům rychleji inovovat, udržovat kontrolu nad jejich technologickým balíkem a standardy, spravovat metriky výkonu, spravovat vývojové a uvolňovací cykly a zkrátit dobu uvedení na trh urychlením procesu vývoje a vydání.
Mikroslužby mohou pomoci cloud computingu rozdělením obrovských monolitických programů na menší, lépe spravovatelné komponenty. Týmy mohou pomocí této strategie dosáhnout kratších intervalů vydání softwaru. Díky dobře navržené metodice, dobře organizovaným týmům a solidním postupům DevOps můžete vytvářet nové produkty a upgradovat stávající aplikace rychleji pomocí moderní architektury mikroslužeb.
Pro každý tým je přijetí přístupu DevOps s nízkým kódem změnou hry. Kódy s nízkou agilitou poskytnou prakticky každé společnosti významnou konkurenční výhodu na dnešním rychle se rozvíjejícím a náročném softwarovém trhu. Platformy s nízkým kódem vám umožňují vytvářet aplikace, aniž byste věděli, jak kódovat. Prostřednictvím vizuálního rozhraní, které koordinuje celý proces vývoje aplikací, mohou netechnickí uživatelé přispívat k vývoji softwaru. Umožňuje uživatelům přetahovat položky a vytvářet své pracovní postupy a logiku. Navrhováním jednoduchých a uživatelsky přívětivých aplikací tento přístup DevOps urychluje celý proces vývoje a nasazení.
Platformy s nízkým kódem lze snadno integrovat s programovacími nástroji, které automatizují nasazení aplikací. Mohou také pomoci s klíčovými technikami DevOps, jako je kontrola verzí, validace sestavení a zajištění kvality. Mít jednu platformu, která dokáže vše s kódem\“ no\“ nebo\“ low\“, může týmům DevOps pomoci rychleji pracovat a zároveň snížit celkovou složitost. Nízký kód znamená méně kódování a DevOps znamená efektivní spolupráci; oba dohromady se rovnají rychlejšímu vývoji a nasazení.
DevOps v posledních letech výrazně pokročil a bude v tom pokračovat i v budoucnu. Rychle se rozšiřuje nad rámec automatizace, aby umožnil vznikající trendy DevOps, jako je GitOps a Site Reliability Engineering, to vše s jasným zaměřením na neustálé zlepšování výsledků koncových uživatelů. Pochopení, že transformace DevOps je nekonečná cesta, je zásadní. Je to krok směrem k konzistentnějšímu a spolehlivějšímu distribučnímu kanálu, stejně jako ke zvýšené automatizaci a komunikaci mezi vývojovými, IT a obchodními týmy. Tyto trendy DevOps zlepší schopnost vaší společnosti navrhovat, vyvíjet, nasazovat a spravovat vysoce kvalitní software.
V týmu SnapStack jsou různí profesionálové DevOps a všichni jsou připraveni poskytnout nejlepší řešení. Pokud takové materiály potřebujete, kontaktujte nás na adrese contact@snapstack.cz nebo prostřednictvím sociálních médií.
Užijte si víkend a uvidíme se v pátek. Na zdraví, J.
Maloobchodní sektor, známý jako ten, který nikdy nespí, čelí naléhavé potřebě přizpůsobit se technologickým inovacím. Přijetí digitální transformace v maloobchodě není jen trendem, ale nutností splnit rostoucí požadavky a očekávání moderních spotřebitelů.
Read MoreSmart contract has been based stone for security
Read MoreRevoluce blockchainu rychle přebírá různá průmyslová odvětví a řízení dodavatelského řetězce nezůstalo pozadu. Blockchain se stává poskytovatelem řešení pro pokračující výzvy, které stagnují pokrok v procesech dodavatelského řetězce. Jak, můžete se zeptat? Pojďme se dostat k niternosti toho všeho!
Read More